Zwiększenie
efektywności zawodowej i
rozwijanie działalności z
Akademią Intelli7®

academy softskills

 

AKADEMIA Intelli7® zapewnia Wam narzędzia do rozwijania wiedzy i umiejętności w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi (HR).

Każdy może z nich korzystać we własnym tempie, zgodnie ze swoimi potrzebami.

W każdej chwili można również skorzystać z naszego wsparcia.

<strong>Treści i materiały</strong>

Treści i materiały


Program AKADEMII obejmuje:

  • gotowe procedury (protokoły, schematy działania), które z łatwością można dostosować do swoich potrzeb i od razu wdrożyć,
  • różne zasoby, dokumenty, inne formy wsparcia,
  • narzędzia zapewniające wgląd w ludzką naturę na poziomie indywidualnym, interpersonalnym (w kontekście różnych relacji) i kolektywnym (zbiorowym),
  • narzędzia szkoleniowe,
  • techniki aktywizacji, w tym te dedykowane Intelli7®,
  • pomoce sprzedażowe,
  • i wiele więcej.

<strong>Wsparcie</strong>

Wsparcie


Każdy użytkownik korzysta z naszego bezpłatnego, nieograniczonego wsparcia (w zależności od poziomu wykupionej licencji).

Nasi certyfikowani eksperci odpowiedzą na wszystkie pytania, przedstawią rozwiązania i pomogą w realizacji projektów.

W ten sposób można czerpać korzyści z doświadczenia zdobywanego przez Intelli7® od kilkudziesięciu lat.

Dzięki naszemu wsparciu możliwe jest wdrożenie - wedle własnych potrzeb - sprawdzonych metod pracy, które dowiodły swojej skuteczności.

Dodatkowo, nasi użytkownicy zyskują dostęp do sesji szkoleniowych (organizowanych kilka razy w roku, zwykle w formie spotkań na żywo), webinariów i specjalistycznych programów certyfikacji.


regis de charette
<span style='font-size:1rem;'><strong>Régis de Charette</strong></span><br>COS-FI, Aix en Provence<br><a style='font-size:0.7rem; text-transform: lowercase; text-decoration:underline' href='https://www.formation-intelligencecollective.com' target='_blank'>www.formation-intelligencecollective.com</a>

Régis de Charette
COS-FI, Aix en Provence
www.formation-intelligencecollective.com


Facylitator/koordynator w zakresie inteligencji zbiorowej/pracy zespołowej, trener, superwizor

Szkolenie

Korzystam z Intelli7 od 2014 roku zarówno w pracy indywidualnej, jak i zespołowej, i doceniam liczne możliwości tej metody oraz jej bardzo otwarte podejście do pojęcia Dynamiki.

Za pomocą preferencji behawioralnych jednostek i grup, pomagam każdemu obiektywnie ocenić swoje talenty w kontekście pracy zespołowej. Ta świadomość pomaga wszystkim członkom danego zespołu dostrzec osoby funkcjonujące w strefie komfortu, ale również niewykorzystane talenty, osoby wykazujące skłonność do nadmiernej adaptacji oraz to, czego zespół jako całość woli unikać.

Dzięki temu członkowie zespołu mogą bardzo szybko regulować swoje relacje wewnątrz grupy. Zapewnia to obiektywne ramy do wyrażania preferencji, lepszego komunikowania się w „świecie” drugiej osoby, zadawania właściwych pytań i unikania nieporozumień, które często wynikają z niewłaściwego wyrażenia myśli.

Ta podwójna praca nad relacjami i preferencjami w grupie gwarantuje szybkie usprawnienie dynamiki zespołu. Znacznie ułatwia to proces szkoleniowy, który może być następnie ukierunkowany na odblokowanie energii i wspieranie aktywności.

Ocena menedżerska

Ocena menedżerska umożliwia doświadczonym menedżerom w trakcie rozwoju kariery dopracować, przeorganizować, potwierdzić ich plany zawodowe poprzez ocenę ich kompetencji behawioralnych jako uzupełnienia umiejętności technicznych uwzględnionych we wcześniejszych analizach (np. poprzez ocenę kwalifikacji).

W takiej analizie uczestnicy są zachęcani do zdefiniowania własnego stylu zarządzania. Bazują na swoich preferencjach behawioralnych i mogą lepiej osadzić swoje umiejętności miękkie (kompetencje transwersalne) w odpowiednim kontekście.

W grupach koleżeńskich osoby te mogą wymieniać się spostrzeżeniami na temat swoich zachowań i uświadamiać sobie różne sposoby reagowania w danej sytuacji, dzieląc się efektami swoich działań.

Następnie są zachęcane do tego, by zastanowić się nad swoim wyobrażeniem o najbardziej odpowiednich zachowaniach dla jednego lub więcej stanowisk, które rozważają. Ich przemyślenia, czyli tutaj sposoby postrzegania, są porównywane z tym, co na ten temat sądzą przedstawiciele wybranego przez nich panelu, w skład którego wchodzą bezpośredni przełożeni, pracownicy działu HR, koledzy z pracy itp.

Porównanie ich preferencji behawioralnych i sposobu postrzegania stanowisk w naturalny sposób tworzy matrycę porównawczą, która po analizie umożliwia wdrożenie odpowiedniego planu działania.


puceMoje doświadczenie zawodowe:
INRA, CNRS, szkolnictwo wyższe, Valimovia (nieruchomości), STI, miasto Marsylia, CD13

dominique deloche
<span style='font-size:1rem;'><strong>Dominique Deloche - YODISE - PHD Avenue</strong></span><br>PARYŻ - Francja<br><a style='font-size:0.7rem; text-transform: lowercase; text-decoration:underline' href='https://www.linkedin.com/in/dominique-deloche-68a8364/' target='_blank'>Kontakt</a>

Dominique Deloche - YODISE - PHD Avenue
PARYŻ - Francja
Kontakt


Coach - Autor

Twórca m.in.: Manager Ensemble (oferta cyfrowa) - Coût du non-management (seria e-booków w tematyce zarządzania) - L'Eléphant Mimosa (sztuka teatralna)

Intelli7 to znakomite narzędzie, które pozwala menedżerom liniowym świadomie decydować o modyfikacji swojego stylu zarządzania.

Poprzez zrozumienie swoich 7 poziomów priorytetów, menedżerowie mogą dostosować swoje zachowania do swojej osobowości.

W ten sposób mogą odkryć praktyki zarządzania, które są dla nich najbardziej naturalne (ponieważ są zgodne z ich Priorytetami 1 i 2) oraz te, które najbardziej odbiegają od ich preferencji (Priorytety 6 i 7). Taka analiza, oparta na narzędziu, pozwala menedżerom wybrać najbardziej przydatne ścieżki rozwoju.

Podążając tą ścieżką, menedżer liniowy może rozwijać się krok po kroku, korzystając z szerokiej gamy analiz oferowanych przez Intelli7.

Intelli7 jest zarówno narzędziem do indywidualnego rozwoju, jak i narzędziem wsparcia w rękach coachów. Fakt, że menedżer i jego coach mają dostęp do tych samych danych analitycznych (już od momentu przedstawienia profilu), zapewnia im obu nieodzowną bazę do dalszego rozwoju zawodowego.

Dla menedżerów liniowych, którzy ukończyli wyższe studia (doktorat), jest to kluczowe narzędzie do awansu zawodowego. Posiadają oni odpowiednie zdolności intelektualne (umiejętność abstrakcyjnego myślenia), które umożliwiają im samodzielne podejmowanie najlepszych decyzji dotyczących zachowań w konkretnych sytuacjach (praktykach zarządzania).

Jednak narzędzie to jest równie łatwo dostępne i zrozumiałe dla wszystkich tych, którzy pragną zwiększyć swoją świadomość behawioralną oraz mobilność zawodową.


puceMoje doświadczenie zawodowe:
Veolia, OMS Energie, Administration Pénitentiaire (Administracja Penitencjarna), Défenseur des Droits (Obrońca Praw), Orange, Weylchem

Copyright Intelli7.com - 2025