Psychometria
percepcji
i subiektywności

academy softskills

 

Obiektywizacja w analizie percepcji jednej lub wielu osób - w jakim celu?

w ramach oceny 360°,
dla określenia sił i potencjału w danym momencie,
by zdefiniować cele i pożądane rezultaty,
by w przemyślany i subtelny sposób zebrać opinie czy sugestie,
i do wielu innych zastosowań.

Zarówno w zakresie osobowości, jak i zachowań...

<strong>Psychometria<br>w kontekście ludzkiej percepcji</strong>

Psychometria
w kontekście ludzkiej percepcji


Próba uchwycenia oraz obiektywizacji danej percepcji, tj. subiektywnego sposobu postrzegania charakterystycznego dla danej osoby lub grupy, to kluczowe narzędzie do zrozumienia ludzi.

W strategiach operacyjnych, przeprowadzenie analizy obecnej sytuacji i określenie stanu przyszłego - docelowego - stanowi solidną podstawę do stworzenia konkretnego planu działania.

W typowych procesach HR, takich jak ocena 360°, umiejętne (przejrzyste i profesjonalne) zbieranie informacji zwrotnych w duchu rozwoju, bez oceniania czy wyrażania opinii, to gwarancja sukcesu.

W definiowaniu konkretnych umiejętności miękkich, ta psychometria to proste narzędzie, dzięki któremu te kompetencje behawioralne nabierają konkretnej formy.


Za pomocą Intelli7® można w użyteczny - a zarazem zgrabny i subtelny - sposób zbierać informacje o tym, co ludzie myślą, czego doświadczają lub co planują.

Obiektywizując te informacje,
z jednej strony doceniamy te osoby, uwzględniając ich opinie,
a z drugiej - czerpiemy korzyści z ich inteligencji i wiedzy.

frederic defoy
<span style='font-size:1rem;'><strong>Frédéric Defoy</strong></span><br>Haute Savoie - Génève<br><a style='font-size:0.7rem; text-transform: lowercase; text-decoration:underline' href=' target='_blank'></a>

Frédéric Defoy
Haute Savoie - Génève


Coach zawodowy - Psychoterapeuta - Trener/konsultant - Niezależny badacz

Od 2015 roku korzystam z narzędzia Intelli7 jako coach zawodowy, wspierając zarówno profesjonalistów, jak i osoby prywatne w kwestiach orientacji zawodowej, zmian, adaptacji, rozwiązywania różnych problemów, relacji międzyludzkich oraz rozwoju kariery.

Pierwszą korzyścią płynącą z Intelli7 było dostarczenie niezwykle precyzyjnych, obiektywnych danych, które nie tylko pozwalały uszanować indywidualność poszczególnych osób, ale także umożliwiały im zrozumienie własnej subiektywności. Efekt połączenia sfery subiektywnej i obiektywnej jest zawsze niezwykle korzystny i stanowi doskonałe wsparcie rozwoju.

To właśnie szacunek dla złożoności i unikalności istoty ludzkiej był głównym powodem, dla którego wybrałem to narzędzie spośród wszystkich dostępnych na rynku. Po ponad 5 latach użytkowania mogę powiedzieć, że narzędzie to spełniło wszystkie oczekiwania, a nawet je przekroczyło. Dzięki jego wszechstronności mogłem też zdywersyfikować ofertę moich usług.

Klienci, którzy korzystali z rozwiązania Intelli7, systematycznie potwierdzali jego przydatność w kontekście uzyskiwania odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Wielu z nich było zaskoczonych wartością i potęgą informacji, które za sprawą tego narzędzia bardzo szybko można było zgromadzić.

Z przyjemnością i bez żadnych zastrzeżeń polecam ten produkt każdemu, kto potrafi docenić ludzi w całej ich złożoności i bogactwie.


puceMoje doświadczenie zawodowe:
ICF, Emotional Intelligence Academy, Marshall Goldsmith Stakeholder centered coaching, Coaching with compassion, Praticien Dialogue Education.

patrick oger
<span style='font-size:1rem;'><strong>Patrick Oger</strong></span><br>ORLEANS - Francja<br><a style='font-size:0.7rem; text-transform: lowercase; text-decoration:underline' href='https://calendly.com/c2h/rdv-intelli7' target='_blank'>Kontakt przez Intelli7</a>

Patrick Oger
ORLEANS - Francja
Kontakt przez Intelli7


Doradztwo w zakresie organizacji i zarządzania

Specjalizuję się w strukturyzacji szybko rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw. Dla ich zarządzających kluczowe jest udowodnienie swojej wartości w celu przetrwania. Wszystko dzieje się bardzo szybko i czasami zderzamy się z niejasnymi sytuacjami - często wynikającymi z problemów związanych z czynnikiem ludzkim - które hamują rozwój.

W takim kontekście model Intelli7, oparty na przejrzystych wizualizacjach i łatwy do opanowania przez każdego, nawet bez specjalistycznej wiedzy, pozwolił mi skutecznie przyciągnąć uwagę kadry kierowniczej i skłonić jej przedstawicieli do refleksji nad kwestią dopasowania zasobów ludzkich do potrzeb firmy: skąd wiadomo, czy mamy „właściwego człowieka na właściwym miejscu”?

Korzystałem z Intelli7 na wiele sposobów, ale jeśli chodzi o strukturyzację firm tego typu, chciałbym wspomnieć o dwóch, które zasadniczo przyniosły znaczną poprawę.

Pierwszy polegał na lepszym zrozumieniu pożądanych zachowań i ograniczeniu decyzji opartych na tzw. „modelu kosza na śmieci” (ang. „garbage can model”).

Ta często zawodna strategia prowadzi do rekrutacji na wyższe stanowiska osób z bliskiego otoczenia, bez większych formalności czy rozeznania. Gdy zakres rekrutacji zostanie odpowiednio poszerzony, a pożądane zachowania jasno określone, firma ma większe szanse na pozyskanie pracownika, który będzie skutecznie wspierał jej strategię rozwoju.

Drugim rodzajem działań była pomoc w zmianie stanowiska niektórych pracowników, którzy się nie sprawdzali lub borykali z jakimiś trudnościami w kontekście wykonywanej pracy.

Za pomocą coachingu opartego na profilowaniu możemy pomóc danej osobie lepiej zrozumieć preferowane przez nią sposoby pracy, a tym samym znaleźć odpowiednie dla niej miejsce, w szczególności na osi menedżer/specjalista.


puceTym samym przyczyniamy się do naprawy szeregu błędów, które często mają swoje źródło już w początkowej fazie działalności przedsiębiorstwa.

Copyright Intelli7.com - 2025